מתנות לעובדים

החגים הם הזדמנות נהדרת לחלק מתנות לעובדים. המנהג הרווח הוא שמחלקים מתנות בראש השנה ובפסח, אך עסקים רבים נוהגים לחלק מתנות גם בחג החנוכה ובשבועות. באירועים אישיים כגון: בריתות, ימי הולדת ועוד. מתנות לעובדים נחשבות כהוצאה מוכרת וזוהי הזדמנות למעסיק להגיד תודה לעובדים.

קניית מתנות לעובדים לשם ציון "וי" לרוב תהיה חסרת ערך גם בעיני העובדים. השקעה בחשיבה על מתנה מקוריות או מיוחדת תפיק עבורכם ערך רב, הבא לידי ביטוח בהשקעה ובנאמנות של העובד במקום עבודתו.
מתנות לעובדים – מה לבחור
תחום המתנות הוא רחב, החל מכלי בית לעובדים, מוצרי חשמל, תיקים עוד. בעת בחירה של מתנה לעובדים חשוב לבדוק מספר רב של מוצרים לפני שבוחרים.
התחילו בחיפוש אחר מכנה משותף של העובדים. תוכלו לחפש מתנות לעובדים המתאימות לילדים, אם העובדים בעלי משפחות, או מתנות המתאימות לאישה אם רוב העובדים בעסק הוא מהמין הנשי.
מגוון של מתנות – בחירה של מתנה היא לא פשוטה ולכן מומלץ וכדאי לבחור מספר מתנות שמהן העובדים יוכלו לבחור לפי העדפתם. ניתן להכין דף עם רשימת המתנות, לחלק אותן מראש ולאפשר לעובדים לבחור ובהתאם לכמויות להזמין.
השקיעו במתנות שישמשו את העובדים במשך שנים. מתנות המתכלות מהר כגון סכום כסף או סלסלת שי נעלמות מיד. מתנה שהיא שימושית לאורך שנים תשאיר אפקט רב יותר על העובדים.
מתנות בעלות ערך – לקנות מתנה שהעובד אינו צריך היא הוצאה מיותרת. בחירת מתנות לעובדים יש לעשות בשיתוף עם אנשי מקצוע ולא לפי ההעדפה האישית שלכם. מתנות בעלות ערך לעובד יתקבלו בהערכה גדולה יותר מצד העובדים.
מתנות שהן מוצרי פרסום – מתנות לעובדים מהוות הזדמנות עבורכם לפרסם את העסק וכדאי לכם לנצל זאת. על המתנות ניתן לציין את שם החברה, הלוגו ואת פרטי ההתקשרות. במיוחד אם מדובר במתנות שימושיות וניידות כגון תיקים ומטריות.
כרטיס ברכה – השקעתם רבות במתנה, יצאתם לתור אחר המתנה המתאימה, הוצאת סכום נכבד, ודאגתם שהמתנה תגיע בזמן, כרטיס ברכה חשוב לאין שיעור על מנת להדגיש את הקשר וההערכה לעובדים שלכם.
למי מיועדת המתנה – ישנם מקרים שקל לתאם את המתנה. מתנות לנשים, מתנות לרווקים, לבעלי משפחות, בחירת מתנה המותאמת למין העובדים, לסטאטוס שלהם או לגיל שלהם יקל עליכן לבחור מתנות מתאימות. אין טעם לחלק לרווקים בעסק סט מניקור או סט פונדו.

בחירת מתנות מתאימות ובעלות ערך לעובדים יעבירו אליהם את המסר הנכון. גם כשמדובר במתנה לחג הפסח או מתנה לראש השנה, אין לזלזל בכך וחשוב להשקיע מחשבה ולצרף הקדשה לעובדים.

השארת תגובה